nič nie je jednoduchšie, ako povedať, že to nejde...

GSM/GPS alarm CA-1803 "ATHOS"

GPS/GSM alarm CA-1803BT Athos kombinuje v jednom zariadení (a teda aj za jedny peniaze) zabezpečenie vozidla (osobného aj nákladného), imobilizér, GSM pager na prenos informácií o poplachu na mobilný telefón a lokalizátor. Autoalarm je možné ovládať ovládačmi Jablotron RC-82, s vysoko bezpečnostným plávajúcim kódom. Chráni nežiaduce otvorenie dverí, zapnutie kľúča zapaľovania, otvorenie kufra alebo kapoty, prípadne pokles napätia vo vozidle. Doplnkovými detektormi možno rozšíriť ochranu o manipuláciu s vozidlom alebo ochranu interiéru.

 

GPS/GSM alarm CA-1803BT.WRC Athos kombinuje v jednom zariadení (a teda aj za jedny peniaze) zabezpečenie vozidla (osobného aj nákladného), imobilizér, GSM pager na prenos informácií o poplachu na mobilný telefón a lokalizátor. Autoalarm je možné ovládať pôvodnými ovládačmi od centrálneho uzamykania vozidla. Chráni nežiaduce otvorenie dverí, zapnutie kľúča zapaľovania, otvorenie kufra alebo kapoty, prípadne pokles napätia vo vozidle. Doplnkovými detektormi možno rozšíriť ochranu o manipuláciu s vozidlom alebo ochranu interiéru.

 

Zavolá a pošle SMS správu s polohou vozidla
V prípade poplachu zavolá na 4 prednastavené čísla a pošle SMS správu s presným popisom jeho príčiny. SMS správa odoslaná pri poplachu je navyše doplnená o GPS polohu vo forme internetového odkazu, ktorým je možné v mobile zobraziť presnú polohu na mapách Google. Majiteľ sa tak okamžite dozvie, že sa s vozidlom niečo deje a kde sa nachádza. Polohu je možné vyžiadať aj SMS príkazom. Octavia hlási: Pozor poplach, Otvorenie dverí, http://www.google.com/m?q=49.2288+18.7363&site=maps, Čas: 02:27:50, 10.6.2013. Autoalarm Athos môže upozorniť aj nahaváriu vozidla, vybitý akumulátor aj na to, že ste vozidlo zabudli zamknúť.

Zablokovanie na diaľku a odposluch interiéru
Vstavaný imobilizér chráni pred neoprávneným naštartovaním a je ho možné zablokovať príkazovou SMS napr. pri odcudzení kľúčov. Navyše počas poplachu možno prostredníctvom hands-free HF-03 aj odpočúvať, čo sa vo vozidle skutočne deje.

Ovládanie mobilom
Auto je neustále dostupné prostredníctvom GSM a majiteľ si tak kedykoľvek môže overiť jeho stav, alebo ho ovládať pomocou SMS príkazu: zapni / vypni ochranu, zablokuj, zapni sirénu, zisti polohu, stav, zapni spotrebič (napr. kúrenie). K dispozícii je aj aplikácia MyJABLOTRON pre pohodlné ovládanie alarmu prostredníctvom smartfónu alebo tabletu (iOS, Android).

Ovládanie cez internet

Autoalarmom Athos dokáže komunikovať aj cez internetovú stránku so zabezpečeným prístupom www.myjablotron.com. Stránka umožňuje alarm ovládať, zistiť, či je vozidlo uzamknuté, či momentálne jazdí, akou rýchlosťou sa pohybuje, môžete ho zablokovať, pozrieť aká je aktuálna poloha, kadiaľ jazdilo a pod. Polohy možno zobraziť na mapách celého sveta.

 

Kontrola napätia a zálohovanie

Autoalarm pri zapnutej ochrane sleduje a SMS správou upozorňuje, na náhly pokles palubného napätia, alebo zníženie pod kritickú úroveň (vyháčkovanie, zapnuté svetlá). Súčasťou je aj záložná batéria, ktorá zabezpečuje prevádzku alarmu v prípade výpadku hlavného akumulátora. Athos tak môže upozorniť na slabý akumulátor napr. v zimnom období.

Havária vozidla
Systém je možné rozšíriť o snímač havárie GT-933. Okamžite sa tak v prípade nehody odošlú SMS správy na všetky nastavené čísla. Keďže navyše príde aj presná poloha vozidla na mape, je možné promptne reagovať a chrániť tak zdravie a život blízkych.

Bezdrôtové detektory
Do autoalarmu možno priradiť až 8 bezdrôtových detektorov systému Oasis (pohybotvorenierozbitie skladym) a chrániť tak priestory v samotnom aute, nákladný priestor, alebo aj priľahlé priestory až do vzdialenosti cca 30 m (strešný box, karavan, garáž, sklad a pod.).

Navigácia počas jazdy
Autoalarm pracuje ako externé Bluetooth zariadenie na získavanie GPS polôh. Tie je možné použiť pre Bluetooth komunikáciu napr. s PDA alebo mobilným telefónom s navigačným softvérom.

Monitoring firemných vozidiel
Na podrobné sledovanie možno využiť platené, ale veľmi dostupné monitorovacie služby "Auto na mape". Na externom serveri sa eviduje kompletný záznam o prevádzke vozidla s presným určením, kedy a kam vozidlo jazdilo, dĺžka jazdy v km, čas strávený za volantom, max. rýchlosť, identifikácia vodiča, služobná / súkromná jazda a pod. Jazdy je možné cez webovú stránku zobrazovať v textovej forme, na mape, prípadne podklady vytlačiť pre účtovníctvo.

 

GD-04P Interface na programovanie


Umožňuje spojiť výrobky GD-04 a CU-08 s USB portom počítača pre ich nastavovanie príslušným programom (GD-04 = GDLink, CU-08 = CLink). Nastavovanie počítačom ocenia tí, ktorí zariadenia inštalujú často a programovanie cez SMS je pre nich zdĺhavé.